پژوهش ها

تغییرات نرخ باروری در ایران

مشخصات

عنوان انگلیسی کتاب: The Fertility Transition in Iran

نویسنده: محمد جلال عباسی، پیتر مک دونالد، میمنت حسینی-چاوشی

تعداد صفحات: 220

زبان کتاب: انگلیسی

نوع محصول: دانلودی

اندیشکده روابط بین الملل: کتاب مذکور نوشته محمد جلال عباسی شوازی، پیتر مک دونالد و میمنت حسینی چاوشی است که در سال 2009 منتشر شده است. درواقع طبق گفته منتقدان این کتاب، بهترین گزارش درباره انتقال از باروری بالا به پایین ترین سطح باروری است. این کتاب دارای 220 صفحه می باشد و توسط انتشارات اسپیرینگر منتشر شده است. همچنین کتاب مذکور دارای بخش های مختلفی از جمله سقوط نرخ باروری ایرانیان، زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تغییرات سیاست های جمعیتی در ایران، سطح باروری ملی و منطقه ای در ایران و ... می باشد.

با توجه به آمارهای مختلف، نرخ باروری در ایران از حدود 0.7 تولد به ازای هر زن در دهه 1980 به 1.9 تولد برای هر زن در سال 2006 رسیده است. این کتاب که بر مبنای یک دهه تحقیق در این حوزه تدوین شده است، نخستین تلاش در این حوزه می باشد. این کتاب همچنین به مستندسازی درباره کاهش باروری می پردازد و وجود رابطه میان این مسئله با شرایط اجتماعی و اقتصادی را نشان می دهد. کتاب مورد بررسی منبع خوبی از نظر داده های مستند در حوزه باروری می باشد و به فهم دلایل کاهش نرخ باروری در کشور اسلامی کمک می کند.

خرید محصولات دانلودی صرفاً از طریق پرداخت آنلاین امکان پذیر است (امکان دانلود فوری محصول). در صورت عدم امکان پرداخت آنلاین لطفاً مبلغ مربوطه را به شماره کارت 6219864030436603 به نام عبدالمجید زواری، واریز و از طریق ایمیل irtt.ir@gmail.com مشخصات خود را ارسال فرمایید تا طی 24 ساعت فایل مربوطه برای شما ارسال شود.

قیمت: 20000 ریال
قیمت محصول با تخفیف: 10000 ریال
تغییرات نرخ باروری در ایران