اقتصاد بین الملل

حمل و نقل دريايي پيشران توسعه

چکیده::

سید عبدالمجید زواری

اندیشکده روابط بین الملل- يكي از مهمترين قابليت هاي صنعت دريايي امكان ترانزيت و حمل و نقل كالا است كه در صورت توسعه اين بخش از صنعت دريايي مي توانيم شاهد درآمدزايي بالا و پايدار از اين طريق باشيم، درآمدي كه مي تواند تا حد زيادي ما را از وابستگي به اقتصاد تك محصولي «نفت» رهايي بخشد.

 دسترسي به آب هاي آزاد و امكان تجارت و مبادلات كالا از طريق دريا از ديرباز مورد توجه بوده است و كشورهايي كه از اين امكان برخوردار نبودند مي كوشيدند با تسلط مستقيم (از طريق جنگ و تصرف) يا غير مستقيم (از طريق تطميع حاكمان دست نشانده و مستعمره قرار دادن كشورمورد نظر) بر آب هاي آزاد كشورهايي كه از اين قابليت بهره مند بودند تسلط پيدا كنند، امروزه نيز بهره مندي از مسير تزانزيتي دريايي بيش از پيش مورد توجه است و كشورهايي كه در اين كريدور قرار دارند مي توانند با توسعه اين صنعت از عوايد آن بهره مند شوند. حتي توسعه صنعت دريايي مي تواند براي كشورها به عنوان يكي از پايه هاي قدرت ملي، درآمدزايي، اهرم فشار بر كشورهاي ديگر و... قلمداد شود. كشور ما نيز به واسطه بهره مندي از اين موهبت خدادادي مي تواند با توسعه اين صنعت بيش از پيش از كاركردهاي اين صنعت در راستاي اهداف فوق الذكر بهره ببرد. امروزه كشورها مي كوشند كه با كمترين هزينه و بالاترين سرعت و امنيت مسير صادرات و واردات كالاهاي خود را انتخاب كنند و چنانچه كشوري بتواند در كنار بهره مندي از آب هاي آزاد با پايين آوردن هزينه، سرعت و امنيت كالاها و خدمات را تضمين كند مي تواند رقباي ديگر را كنار زده و بازار ترانزيت كالاهاي عبوري از مرز جغرافيايي آبي خود را در اختيار بگيرد. براي رسيدن به اين هدف بايد برنامه ريزي هاي راهبردي اي در اين راستا صورت گيرد؛ برنامه هايي كه در ابتداي امر فراهم كردن بسترها و زيرساخت هاي اساسي آن مستلزم صرف زمان و هزينه بسيار است اما در بلند مدت مي تواند به عنوان يكي از منابع درآمدي تمام نشدني تلقي شود. گفتني است در كنار بخش دولتي كه بايد به حمايت از اين صنعت بپردازد، متوليان امر نيز بايد با در نظر گرفتن تسهيلاتي بخش خصوصي را به سرمايه گذاري در اين صنعت تشويق كنند. در پايان بايد يادآور شوم كه دنياي امروز دنياي كسب درآمد از منابع پايدار است و همانطور كه مي دانيم كشورهاي معدودي در جهان از اين منابع برخوردارند بنابراين بايد اين قابليت هاي درآمدزا را از حالت نيمه فعال به حالت فوق فعال درآوريم  و با فراهم آوردن زيرساخت هاي مورد نظر رضايت كشورهايي را كه به نوعي از اين مسير ترانزيتي استفاده مي كنند جلب كنيم چرا كه در كنار ارزآوري و عدم وابستگي به نفت مي تواند موجبات شناساندن بيشتر كشورمان و حتي جذب توريست شود.

 

 

#حمل و نقل دریایی #ترانزیت کالا #توسعه پایدار #صنعت دریایی

  • اشتراک گذاری
  • دسته بندی :اقتصاد بین الملل
  • 19 شهریور 1397
  • نویسنده:سید عبدالمجید زواری
  • 2
  • 0

ارسال دیدگاه

CAPTCHA

درباره نویسنده

سید عبدالمجید زواری
سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

ایمیل: majidzavari@yahoo.com      شماره تماس: 09125645463