آمریکا خواهان افزایش فشارها بر سوریه شد - اندیشکده بین الملل

آمریکا خواهان افزایش فشارها بر سوریه شد

سید عبدالمجید زواری مهر 21, 1397
Download PDF

کلینتون پس از ملاقات با وزیر خارجه روسیه در دوبلین گفت: روند حل مسایل در حال تسریع است.

آذر 1391

اندیشکده روابط بین الملل: کلینتون پس از ملاقات با وزیر خارجه روسیه در دوبلین گفت: روند حل مسایل در حال تسریع است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره انگلیسی، وزیر امور خارجه آمریکا پس از ملاقات با همتای روسی خود تصریح کرد، تلاش ها برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه در حال تسریع است. این ملاقات در حالی انجام شد که کرد که پس از بیست ماه، درگیری ها در نزدیکی دمشق ادامه دارد.  کلینتون پیش از این نشست هم گفت روند مسایل سوریه شتاب گرفته است و راه حل های بسیاری را می بینیم. موضوعی که ظاهراً به معنی افزایش فشارها بر سوریه است.

اخظر ابراهیمی نماینده سازمان ملل در مسایل سوریه نیز به عنوان هماهنگ کننده این نشست نیز تصریح کرد، گرچه دو طرف هنوز به پیشرفتی نرسیده اند اما به دنبال راه حلی خلاقانه برای خروج از بن بست فعلی هستند. ما توافق کرده ایم که از طریق همکاری های مشترک، راه حلی برای کنترل و حل این مشکل بیابیم.

ایالات متحده خواهان سرنگونی دولت اسد است، در حالی که روسیه  در شورای امنیت به شدت از سوریه حمایت می کند. با این حال برغم این حمایت ها، صحبت های روز پنج شنبه پوتین حاکی از آن بود که ممکن است نظر روسیه در این خصوص  تغییر کند.

پوتین به خبرگزاری روسی اینترفاکس گفته بود: ما همه دیدگاه ها را برای حفظ دولت فعلی سوریه ادامه می دهیم، اما زمان نشان داده است که این فراتر از قدرت ماست.

شایان ذکر است در هفته جاری ناتو تصمیم گرفت باتری های ضد موشک خود را به مرزهای ترکیه ارسال کند که به معنی اعزام هزاران نیروی آمریکایی و اروپایی به مرز سوریه است.

#سوریه

#داعش

#آمریکا

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر