May 22, 2019

اخضر ابراهیمی: سوریه دو راه دارد: روش سیاسی یا جهنم درگیری ها

Download PDF

برای مشخص شدن وضعیت سوریه یا باید از روش های سیاسی کمک گرفت یا این درگیری ها وضعیت این کشور را به اختلافات فرقه ای و قومی می کشاند.

سید عبدالمجید زواری

به گزارش اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHV news؛”اخضر ابراهیمی” نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب، در دیدار با لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مسکو، با تاکید بر راه حل های سیاسی، ادامه درگیری ها را به ضرر دمشق و منطقه دانست. به گزارش “راشا تودی”، نماینده ویژه سازمان ملل تصریح کرد: “ادامه وضعیت فعلی، این کشور را به درگیری های شدید فرقه ای و قومی می کشاند که پیامدهای ناگواری برای سوریه و منطقه در پی خواهد داشت”. ابراهیمی همچنین بر اجرای توافقات ژنو و تشکیل دولت انتقالی توصیه داشت.

لاوروف هم در تایید صحبت های ابراهیمی، اعلام کرد: “هنوز هم امکان گفتگوهای سیاسی وجود دارد و حتی اگر اسد هم باید کنار برود، این مردم سوریه هستند که باید در مورد آینده کشورشان تصمیم بگیرند”. وی درعین حال یادآور شد: “مطالبات و اقدامات ائتلاف مخالفان سوریه، بر خلاف توافقات ژنو است”. وزیر امور خارجه روسیه افزود: “خواسته های مخالفین وقتی مورد توجه قرار خواهد گرفت که در چهارچوب توافقات ژنو مطرح شود”.

شایان ذکر است اخضر ابراهیمی طی هفته گذشته نیز در ملاقات هایی که با بشار اسد و رهبران مخالف داشت، خواستار توقف خشونت ها و حل مسایل با راهکارهای سیاسی شده بود. همچنین پس از اعلام آمادگی روسیه برای مذاکره مستقیم با فرمانده مخالفان، این پیشنهاد از سوی آنها رد شد.

شایان ذکر است درگیری های 21 ماهه سوریه، که در سایه حمایت های سیاسی، تسلیحاتی و اطلاعاتی کشورهای غربی و عربی از گروه های تروریستی دنبال می شود موجب کشته شدن ده ها هزار نفر از شهروندان غیرنظامی این کشور شده است.

 0
قبلی «
بعدی »

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر