اخظر ابراهیمی خواهان مشارکت همه کشورهای ذی نفوذ در مساله سوریه شد. - اندیشکده بین الملل

اخظر ابراهیمی خواهان مشارکت همه کشورهای ذی نفوذ در مساله سوریه شد.

سید عبدالمجید زواری مهر 21, 1397
Download PDF

اخظر ابراهیمی خواهان مشارکت همه کشورهای ذی نفوذ در مساله سوریه شد.

سید عبدالمجید زواری

  • ۱۷ آذر ۱۳۹۱

اندیشکده روابط بین الملل: نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در مورد سوریه، پس از دیدار با وزاری خارجه آمریکا و روسیه تاکید کرد برای پایان دادن به شرایط بحرانی سوریه همه کشورهای ذی نفوذ به ویژه آمریکا و روسیه باید مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتد پرس اخظر ابراهیمی در کنفرانس مطبوعاتی پس از  مذاکرات سه جانبه با کلینتون و لاوروف تصریح کرد، برای یافتن راه حلی برای پایان دادن به درگیری های 21 ماهه سوریه، همه کشورها به ویژه آمریکا و روسیه باید مشارکت کنند. ابراهیمی پس این نشست که پنج شنبه که درحاشیه کنفرانس حقوق بشر در دوبلین ایرلند برگزار شده بود، اظهار امیدواری کرد از طریق تلاش های دیپلماتیک بتوان راه حلی برای پایان دادن به درگیری های 21 ماهه سوریه پیدا کرد. او با پرهیز از هرگونه برخورد احساسی در مورد سوریه تاکید کرد، آنچه مسلم است اینکه اوضاع خیلی خیلی بد است و همه کشورها و گروه های ذی نفوذ باید برای یافتن راه حلی جامع و موئثر تلاش کنند.

پیش از این نشست سه جانبه هم در یک نشست جداگانه دیگر کلینتون و لاوروف به مدت 25 دقیقه در مورد سوریه گفتگو کرده بودند. در این گفتگوها روسیه با انتقاد شدید از آمریکا، این کشور را متهم کرد که خواستار براندازی دولت سوریه است و در مقابل آمریکا نیز با تشبیه وضعیت سوریه به اواخر دوران معمر قذافی خواهان خواهان حمایت از گروه های مسلح شد. با این حال به رغم این انتقادهای تند شواهد موجود حاکی از امیدهای تازه ای برای کاهش تنش و بحران در سوریه و احتمال سازش در آینده است و اینکه دشمنان سابق جنگ سرد حداقل بر سر ایجاد یک منطقه با ثبات بین عراق، اسراییل و لبنان تاکید دارند.

#سوریه
#داعش

#مجید_زواری

 

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر