ارتش الجزایر تاسیسات گازی ان امناس را محاصره کرد - اندیشکده بین الملل

ارتش الجزایر تاسیسات گازی ان امناس را محاصره کرد

سید عبدالمجید زواری بهمن 27, 1394
Download PDF

اندیشکده روابط بین الملل: در پی ربایش ده ها کارگر خارجی یک میدان گازی الجزایر، ارتش الجزایر تاسیسات گاز شهر “ان امناس” را به محاصره خود درآورد.

LHVnews؛ در پی حمله افراد مسلح به تاسیسات گازی شهر “ان امناس” و گروگان گرفتن ده ها نفر از کارگزان خارجی آن، ارتش الجزایر منطقه را به محاصره خود در آورد. روز گذشته 16 ژانویه گروه های وابسته به القاعده با حمله به میدان گازی ان امناس در شرق این کشور با گروگان گرفتن ده ها تبعه غربی ضمن اعتراض به دولت الجزایر برای در اختیار قرار دادن حریم هوایی خود برای حمله هواپیماهای فرانسوی، خواستار توقف حمله نیروهای فرانسوی به مالی و سومالی شدند. این افراد تعداد گروگان ها را 41 نفر اعلام کرده اند، اما وزارت کشور الجزایر معتقد است تعداد گروگان ها به مراتب کمتر است.

شهر ان امناس در 1300 کیلومتری پایتخت و در 60 کیلومتری مرز لیبی قرار دارد و تعداد شرکت های نفتی بی پی و استات اویل با مشارکت شرکت ملی نفت الجزایر، اداره تاسیسات گازی آن را بر عهده دارند. بر اساس گزارش ها اتباع کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلستان، ژاپن، فرانسه، ایرلند و نروژ در میان گروگان ها حضور دارند.

به گفته وزیر کشور الجزایر، این حمله به فرمان “مختار بلمختار” یکی از فرماندهان القاعده در شمال آفریقا انجام شده است و آنها قصد داشتند با گروگان ها کشور را ترک کنند که اجازه چنین کاری به آنها داده نشد. وی در عین حال تاکید کرد که به هیچ وجه مذاکره ای با گروگان گیرها انجام نخواهد شد. در همین حال برخی گزارش ها حاکی از بروز درگیری هایی میان نیروهای ارتش و گروگان گیرها در شب گذشته است.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر