انتقادهای گسترده به ازدواج پیرمرد عربستانی با دختر نوجوان - اندیشکده بین الملل

انتقادهای گسترده به ازدواج پیرمرد عربستانی با دختر نوجوان

سید عبدالمجید زواری بهمن 1, 1394
Download PDF

ازدواج پیرمرد عربستانی با دختر 15 ساله انتقادهای زیادی را در این کشور به همراه داشته است.

اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews؛ازدواج پیرمرد 90 ساله عربستانی با یک دختر 15 ساله، انتقادهای گسترده ای را در توییتر و دیگر رسانه های اجتماعی به دنبال داشت. برخی از شهروندان عربستانی با تشبیه این موضوع به قاچاق و سوءاستفاده از کودکان، خواستار جلوگیری از بروز وقایع مشابه شدند. به گفته رسانه های محلی، این مرد برای ازدواج مبلغ 17 هزار دلار پرداخت کرده است. بر اساس گزارش های غیر رسمی، هزاران مورد از ازدواج دختران زیر چهارده سال با مردان مسن در عربستان وجود دارد که با توجه به بسته بودن فضای رسانه ای این کشور، شبکه های اجتماعی از جمله توییتر به محلی برای گزارش و تبادل نظر در این مساله تبدیل شده است.

البته این موضوع تنها مختص به این کشور نمی شود و در سال های اخیر مواردی در انگلستان هم گزارش شده است. در آخرین نمونه این دختر عربستانی که خیلی وحشت زده بود، شب عروسی در اتاق را به روی پیرمرد قفل کرده و نهایتاً موفق به فرار شده بود؛ این در حالی است که این پیرمرد به قانونی بودن این ازدواج تاکید داشته است. فعالان حقوق بشری خواستار اقدام قاطع دولت عربستان برای رعایت حداقل سن ازدواج و رسیدگی به وضعیت این دختر جوان و دیگر موارد مشابه شدند.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر