انفجار در دانشگاه حلب هشتاد کشته بر جای گذاشت - اندیشکده بین الملل

انفجار در دانشگاه حلب هشتاد کشته بر جای گذاشت

سید عبدالمجید زواری بهمن 14, 1394
Download PDF

اندیشکده روابط بین الملل: حمله تروریست‌ها به دانشگاه حلب، بیش از هشتاد کشته بر جای گذاشت.

LHVnews؛ بروز دو انفجار مهیب در خوابگاه های دانشجویی و دانشکده معماری دانشگاه حلب،بیش از هشتاد کشته بر جای گذاشت.

به گفته مقامات نظامی، معارضان با دو موشک زمین به هوا ساختمان های دانشگاه را مورد هدف قرار دادند. گزارش های رسمی از کشته شدن 83 نفر و زخمی شدن 160 نفر خبر می دهد که وضعیت برخی از آنها وخیم است.

“بشار جعفری”نماینده سوریه در سازمان ملل با بزدلانه خواندن اقدام تروریست ها، تصریح کرد: “تروریست ها به دانشجویانی حمله ور شدند که خود را برای امتحانات میان ترم آماده می کردند”. تلویزیون دولتی سوریه نیز با تقبیح این اقدام اعلام کرد: “این انفجارها موجب کشته شدن دانشجویان و مردمی شد که در محوطه دانشگاه پناه گرفته بودند شد.”

شهر حلب دومین شهر بزرگ سوریه است و به دلیل اهمیت استراتژیک آن، همواره یکی از صحنه های اصلی نبرد میان دولت و تروریست ها بوده است. در اکتبر سال گذشته نیز حمله تروریست ها به مسجد جامع این شهر، 34 کشته بر جای گذاشته بود.

حمله به این دانشگاه در حالی رخ داد که در سایه حمایت های تسلیحاتی برخی کشورهای عربی از شورشیان، در ماه های اخیر ده ها نفر در حلب و دمشق، قربانی بمب گذاری و حملات مشابهی شده اند.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر