بازی بدون برنده صهیونیست‌ها - اندیشکده بین الملل

بازی بدون برنده صهیونیست‌ها

سید عبدالمجید زواری بهمن 1, 1394
Download PDF

مذاکرات احزاب میانه رو و چپ برای ائتلاف علیه نتانیاهو در انتخابات، توافقی در پی نداشت.

اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews؛”تزیپی لیونی” وزیر امور خارجه سابق اسرائیل و رهبر حزب میانه روی “هاتنوا”، از بی نتیجه بودن مذاکرات احزاب میانه رو برای تشکیل جبهه متحد علیه “نتانیاهو”در انتخابات 22 ژانویه خبر داد.

وی پس از جلسه با رهبران حزب “یش آتید” با وجود بی فایده بودن مذاکرات، نسبت به آینده اظهار امیدواری که کرد این سه حزب بتوانند به توافقاتی دست یابند. لیونی تصریح کرد: “مردم به دنبال جایگزینی برای نتانیاهو هستند و باید به دنبال تشکیل بلوکی باشیم که بتواند 40 کرسی از 120 کرسی پارلمان را تصاحب کند.”

سخنان لیونی در حالی بیان شد که بر اساس نظر سنجی ها این سه حزب مجموعاً 35 کرسی را به دست خواهند آورد و تشکیل این ائتلاف، در راستای افزایش آرا و بالا بردن شانس پیروزی در انتخابات است.

انتخابات رژیم صهیونیستی در پی تشدید اختلافات داخلی و به بن بست رسیدن دولت فعلی، زودتر از موعد مقرر، در 22 ژانویه برگزار خواهد شد. این در حالی است که شکست اخیر اسرائیل از نیروهای مقاومت، این رژیم را با بحرانی جدی مواجه کرده است.

صهیونیست ها اکنون با ناامیدی از دولت فعلی به دنبال جایگزینی برای نتانیاهو می گردند. در همین حال حزب راست گرای نتانیاهو نیز درصدد است بابا ائتلاف با “لیبرمن”وزیر امورخارجه سابق، شانس پیروزی خود را افزایش دهد.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر