با همراهی شما ده ساله شدیم - اندیشکده بین الملل

با همراهی شما ده ساله شدیم

سید عبدالمجید زواری اسفند 29, 1394
Download PDF

در مهرماه 1380 و در سپیده‌دم قرن بیست و یکم، ایده‌ای کوچک سرآغاز راهی شد که اندیشکده روابط بین‌الملل از جمله نتایج آن است.

علاقه دیرینه ام به نوشتن، پژوهش، خبر و تحلیل مسائل روز سرانجام مرا بر آن داشت با ایجاد وبلاگی تحت عنوان “مقالات و تحقیقات مجید زواری”، تحقیقات دانشجویی و یادداشت‌هایی را که در روزنامه‌های کثیرالانتشار آن زمان می‌نوشتم در اختیار علاقه‌مندان به تحلیل مسائل روز قرار دهم. با مشاهده اشتیاق دانشجویان به محتوای تخصصی و همچنین مشکلات و محدودیت‌های بسیاری که در زمینه دسترسی به منابع تخصصی وجود داشت، سرانجام پس از چند سال با همکاری جمعی از دوستان، وب سایت اندیشکده روابط بین الملل از فروردین 1385 با هدف تسهیل دسترسی علاقه مندان به محتوای تخصصی و تحقق آرمان ایران دانش بنیان در افق 1404، رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.

اندیشکده روابط بین الملل در طول این سالها هر چند فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرده است، اما همواره تلاش کرده ایم با حفظ استقلال و پرهیز از وابستگی به جناحی خاص، محیطی آرام و کم حاشیه را برای علاقه مندان به حوزه های مرتبط با روابط بین الملل فراهم آوریم. باور ما این بود که ریشه همه مشکلات بشر ناشی از ناآگاهی و عدم آموزش است و با آموزش صحیح می توان مصائب عظیمی همچون فقر، جنگ، بی عدالتی، و … را ریشه کن کرد. از این رو به رغم عدم حمایت نهادها و سازمان های مربوطه و دشواری فعالیت های پژوهشی، در طول این سال ها تلاش کرده ایم مخاطبان اندیشکده را همچون خانواده خود بدانیم و با اشتراک گذاشتن دانسته هایمان سهم کوچکی در تحقق عدالت آموزشی و تسهیل دسترسی دانش پژوهان و علاقه مندان به محتوای تخصصی داشته باشیم.

به همین منظور در آستانه دهمین سال فعالیت اندیشکده و همزمان با افتتاح سایت جدید نیز ضمن تشکر از همراهی شما دوستان گرانمایه، صمیمانه از شما دعوت می کنیم همچون گذشته در این مسیر همراه ما باشید. به پاس این همراهی و همدلی، ما نیز با گسترش دامنه فعالیت و ارایه خدمات و تسهیلات جدید در کنار شما خواهیم بود. کتابخانه تخصصی، دوره های آموزشی آنلاین، بخش چند رسانه ای، صندوق قرض الحسنه، و ارایه تسهیلات رفاهی متنوع از جمله خدماتی است که انشالله به زودی از طریق سایت در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

این خدمات و دیگر طرح های مشابه به صورت انحصاری برای اعضای اندیشکده ارایه خواهد شد و پیشنهاد می کنم برای بهره مندی از آنها حتما در بخش عضویت سایت ثبت نام کنید. شایان ذکر است به شکرانه فرا رسیدن سال نو به تمامی عزیزانی که تا انتهای فروردین در سایت اندیشکده ثبت نام کنند، عضویت شش ماهه اهدا خواهد شد. امید که بتوانیم با توسعه و ترویج دانش و آگاهی، گامی هر چند کوچک در جهت پیشرفت و آبادانی جوامع کم برخوردار و تحقق صلح پایدار در جهان برداریم. نوروزتان پیروز، همه با هم متحد برای صلح.

ارادتمند شما

سید عبدالمجید زواری

 

 

 

 

 

 

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر