برخورد واقعی آمریکا نسبت به داعش - اندیشکده بین الملل

برخورد واقعی آمریکا نسبت به داعش

مصاحبه خبرگزاری اسپوتنیک با مدیر اندیشکده روابط بین الملل

سید عبدالمجید زواری تیر 22, 1395
Download PDF

اندیشکده روابط بین الملل: خلبانان آمریکایی در بحبوحه نبردهای سوریه متحدان خود را تنها گذاشتند و فرار کردند.

دلیل شکست  عملیات در شرق سوریه  تحت سرپرستی  نیروی هوایی آمریکا مشخص شد.  به گزارش  روزنامه آمریکایی « واشنگتن پست»، عملیات  نظامی  به این دلیل با شکست روبرو شد که هواپیماهای نیروی هوایی آمریکا که می بایست  از  هوا  از دسته های اپوزیسیون سوریه حمایت کنند ناگهان میدان نبرد را ترک کردند  و متحدان خود را در  بحرانی ترین لحظه  نبرد که در حال جنگ با  شبه نظامیان « داعش» در نزدیکی  شهر ابوکمال بودند-  تنها گذاشتند.

نشریه آمریکایی با استناد به  منابع خود  گزارش می دهد  که خلبانان آمریکایی  در بحبوحه نبردها فرمان  ترک آن  محل و پرواز به  حومه شهر  الفلوجه عراق را از  طرف ستاد کل دریافت کردند.  بدین ترتیب  نیروهای اپوزیسیون سوریه که بدون حمایت هوایی  آمریکایی ها باقی ماندند  مجبور شدند دست از پیشروی بکشند.  شبه نظامیان « داعش» با ضد حمله، آنها را مجبور کردند از شهر فرار کنند.  به نوشته روزنامه « واشنگتن پست»  این قضیه «  امکان آمریکا  و ائتلاف تحت رهبری آن کشور را  جهت ایجاد  نیروهای  سوری قادر  به  مقابله با «داعش»  مورد شک و تردید قرار می دهد». و حالا این سوال مطرح می شود که آیا متحدان اگر  مجبور می شوند  در زمان  عملیات جنگی نیروها را از یک محل به محل دیگری منتقل کنند از  ذخایر کافی برای  مبارزه با  شبه نظامیان برخوردارند؟

سید عبدالمجید زواری کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، مدیر  اندیشکده روابط بین الملل در مصاحبه با « سپوتنیک»  گفت که  چنین  رفتار  نیروی هوایی آمریکا در گرما گرم  نبرد  اولین بار نیست که  اتفاق می افتد، هدف آمریکا آن است که  با کمک « داعش»  به روسیه و ایران،  بازیگران  نیرومند منطقه  ضرر برساند.

 سید عبدالمجید زواری در این خصوص اظهار نمود.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر