تدابیر ویژه دولت لیبی برای حفاظت از اتباع خارجی - اندیشکده بین الملل

تدابیر ویژه دولت لیبی برای حفاظت از اتباع خارجی

سید عبدالمجید زواری بهمن 19, 1394
Download PDF

اندیشکده روابط بین الملل: لیبی نیروهای ویژه‌ای را برای محافظت از دیپلمات‌های خارجی ایجاد می‌کند.

LHVnews؛یک روز پس از حمله افراد ناشناس به سرکنسول ایتالیا، مقامات لیبیایی از ایجاد نیروی امنیتی ویژه ای برای محافظت از دیپلمات های خارجی خبر دادند. یک مقام وزارت دفاع اظهار داشت: “درحال بررسی طرحی هستیم که نیروهای ویژه ای برای حفاظت از اتباع خارجی شاغل در شرکت های خارجی ایجاد کنیم.”

این مقام تصریح کرد: “این طرح می تواند به صورت مشترک توسط ارتش و پلیس اجرا شود و احتمالاً آموزش این نیروها در خارج از کشور خواهد بود. همچنین مسئولان این کشور به دیپلمات های خارجی پیشنهاد کرده اند که بیش از هشتاد کیلومتر از محل ماموریت خود دور نشوند.”

به گفته مقامات این کشور، حمله به دیپلمات های خارجی موضوع ناامنی در کشور را برجسته کرده است که باید برای آن چاره اندیشید.

اتخاذ تدابیر ویژه برای حفاظت از دیپلمات ها در حالی صورت خواهد گرفت که طی چند ماه اخیر حملاتی علیه دیپلمات های غربی انجام شده است. در جدیدترین مورد، روز گذشته 13 ژانویه افراد ناشناس به خودرو سرکنسول ایتالیا تیراندازی کردند. در ماه سپتامبر نیز سفارت آمریکا در بنغازی مورد حمله قرار گرفت.

یک منبع ایتالیایی در واکنش به ایجاد نیروی ویژه برای حفاظت از دیپلمات ها اعلام کرد: “به دیپلمات های خود گفته ایم که حتی با وجود نیروهای ویژه هم نیاز به مراقبت دارند. آنها باید بدانند که اینجا سوئیس نیست.”

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر