تعلیق همکاری‌های علمی به دلیل حمایت از همجنس بازان/دلسوزی از نوع انگلیسی - اندیشکده بین الملل

تعلیق همکاری‌های علمی به دلیل حمایت از همجنس بازان/دلسوزی از نوع انگلیسی

سید عبدالمجید زواری بهمن 1, 1394
Download PDF

یک دانشگاه انگلیسی به دلیل طرح قانون ضد همجنس بازی در اوگاندا، همکاری خود را با دانشگاه های این کشور تعلیق کرد.

اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews؛دانشگاه باکینگهام به دلیل نگرانی از لایحه پیشنهادی ضد همجنس بازان در اوگاندا، همکاری خود را با دانشگاه ویکتوریا در کامپالا پایتخت این کشور تعلیق می کند.

مقامات این دانشگاه خصوصی انگلیسی اظهار کرده اند که، این تصمیم به مالک دانشگاه ویکتوریا ابلاغ شده است و بعد از این، مدارک دوره های این دانشگاه از سوی ما تایید نخواهند شد. این در حالی است که هفت دوره مشترک بین دو دانشگاه وجود دارد که در پی این تصمیم، وضعیت بیش از 200 دانشجو تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.

به گفته مقامات انگلیسی هر چند همجنسگرایی در اوگاندا غیر قانونی است، اما تصویب این طرح جدید محدودیت های بیشتری را علیه آنان اعمال خواهد کرد. به اعتقاد این گروه، تعلیق همکاری های علمی می تواند به صدور ارزش های مورد نظر طرف انگلیسی کمک کند.

در واکنش به این اقدام دانشگاه ویکتوریا طی بیانیه ای با اشاره به تفاوت های موجود بین قوانین دو کشور عنوان کرده است که همزمان نمی تواند هم از قوانین اوگاندا و هم انگلستان پیروی کند.

این اولین بار نیست که انگلیسی ها برای حقوق آنان دلسوزی می کنند. ماه گذشته نیز “بی بی سی”بر عزم جدی خود برای دفاع از حقوق آنان خبر داده بود و خواستار ساخت برنامه های متعدد در این زمینه به ویژه برای کودکان شده بود.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر