توافق رهبران سودان برای ایجاد منطقه حائل - اندیشکده بین الملل

توافق رهبران سودان برای ایجاد منطقه حائل

سید عبدالمجید زواری دی 30, 1394
Download PDF

رهبران سودان و سودان جنوبی بر تعهد خود مبنی بر ایجاد منطقه ای حائل و از سرگیری صادرات نفت تاکید کردند.

اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews؛ در آخرین مذاکرات رهبران سودان و سودان جنوبی که روز شنبه 5 ژانویه در آدیس آبابا برگزار شد، طرفین بر راه های حل مناقشه مرزی موجود تاکید کردند. “تابو امبکی” میانجی اتحادیه آفریقا، درباره نتایج مذاکرات گفت: هر دو طرف توافق کردند که بدون قید و شرط و در اسرع وقت نسبت به اجرا و پیاده سازی مفاد موافت نامه های ماه سپتامبر پیاده سازی کنند. به گفته آقای امبکی دو رئیس جمهور همچنین بر سر ایجاد منطقه حائل و غیر نظامی بین دو کشور توافق کردند. میانجی اتحادیه اروپا افزود طرفین همچنین یک جدول زمانی را برای اجرای همه مفاد توافقات قبل منتشر کردند. بر همین اساس پیش بینی می شود در صورت تعهد دو طرف به این جدول زمانی، تا پایان هفته آینده نسبت به ایجاد یک منطقه غیر نظامی حائل بین دو کشور اقدام شود که نهایتاً موجب از سرگیری صادرات نفت از این منطقه خواهد شد.

پس از این مذاکرات نیز “عمر البشیر” از سودان و “سالوا کی یر” از سودان جنوبی در بربر رسانه با لبخند با هم دست دادند ولی از هرگونه اظهار نظری در این باره خودداری کردند.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر