تکرار حمله به دیپلمات‌های غربی در لیبی - اندیشکده بین الملل

تکرار حمله به دیپلمات‌های غربی در لیبی

سید عبدالمجید زواری بهمن 16, 1394
Download PDF

 

اندیشکده روابط بین الملل: سرکنسول ایتالیا در بنغازی از حمله افراد مسلح جان سالم به در برد.

LHVnews؛”گایدو دی سانکتیس”سر کنسول ایتالیا در بنغازی،روز شنبه 12 ژانویه از حمله افراد مسلح به خودروی خودنجات پیدا کرد. وزارت خارجه ایتالیا با تایید این حمله اعلام کرد:”افراد مسلح به خودرو سانکتیس آتش گشودند اما به دلیل ضد گلوله بودن آن، آسیبی به وی نرسید.

هنوز معلوم نیست این حادثه چه تاثیری بر روابط ایتالیا و لیبی خواهد گذاشت، اما در واکنش به این اقدام “جولیو ترزی” وزیر خارجه ایتالیا تصریح کرد:”تامین امنیت در لیبی، برای سرمایه گذاری های آینده ایتالیا در این کشور ضروری است.”

این چندمین بار است که به دیپلمات های غربی در دومین شهر مهم لیبی حمله می شود. در ماه سپتامبر نیز معترضان با هجوم به کنسولگری آمریکا در بنغازی، سرکنسول این کشور را به قتل رساندند. همچنین در ماه ژوئن نیز، کاروان حامل سفیر انگلستان هدف حمله راکتی قرار گرفت که موجب زخمی شدن دو تن از محافظان وی شد. این اقدامات سبب شده تا نسبت به تامین امنیت دیپلمات های خارجی در این کشورنگرانی ایجاد شود.

مقامات غربی بر این باورند که پس از سقوط “معمر قذافی”، شهر بنغازی به محلی برای حضور گروه های مسلح و شبه نظامیان بدل شده و این مکان را برای وقوع اقدامات خشونت بار مساعد کرده است.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر