حمله تروریست ها به کاروان شیعیان - اندیشکده بین الملل

حمله تروریست ها به کاروان شیعیان

سید عبدالمجید زواری دی 25, 1394
Download PDF

تروریست های پاکستانی بیست نفر از شیعیان این کشور را کشتند.

سید عبدالمجید زواری

به گزارش اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews؛ بر اثر حمله تروریست ها به کاروان شیعیان در منطقه بلوچستان پاکستان، حداقل بیست نفر جان باختند. به گفته مقامات محلی، سه دستگاه اتوبوس حامل ژائران پاکستانی که قصد زیارت اماکن مقدس شیعیان در ایران را اشتند، در غرب کویته مورد حمله افراد مسلح قرار گرفتند. بر اثر این حمله حداقل بیست نفر از شیعیان کشته و 24 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

با اینکه هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما مقامات اطلاعاتی پاکستانی شبه نظامیان طالبان، گروه افراطی لشکر جنگ وی، و جدایی طلبان بلوچ را که با انگیزه به دست آوردن استقلال ثبات منطقه را در معرض تهدید قرار می دهند، مسئول این اقدامات می دانند.

افزایش حمله به شیعیان در حالی است که بر اثر حمله دیگری درهفته جاری 21 نفر که برای یک گروه شبه نظامی مورد حمایت دولت کار می کردند، پس از ربایش در یک کشتار جمعی به قتل رسیدند. این در حالی است که به گزارش دیده بان حقوق بشر در سال جاری حداقل 320 نفر از شیعیان بر اثر حمله افراد مسلح جان خود را از دست داده اند.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر