دادستان کل مصر خواستار شد - اندیشکده بین الملل

دادستان کل مصر خواستار شد

تحقیق از رهبران مخالف به اتهام براندازی دولت

سید عبدالمجید زواری دی 23, 1394
Download PDF

دادستان عمومی مصر دستور تحقیق در مورد سه تن از رهبران برجسته دولت مرسی را صادر کرد.

سید عبدالمجید زواری

به گزارش اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHV news؛ داستان عمومی مصر حکم تحقیق در مورد عمر موسی، البرادعی، و “حمدان صباحی” سه تن از برجسته ترین رقبای “مرسی” را به اتهام تحریک برای براندازی دولت مصر صادر کرد. این حکم در حالی صادر می شود که در پی تنش بر سر تصویب قانون اساسی جدید این کشور، روز چهارشنبه محمد مرسی رئیس جمهور مصر خواستار گفتگو با مخالفان مبنی بر کاهش تنش ها شده بود، اما تنها یک روز بعد؛ طلعت ابراهیم دادستان عمومی مصر که ماه گذشته توسط رئیس جمهور منصوب شده بود، اتهام براندازی دولت را علیه این افراد مطرح کرد. طرح این اتهام ها در حالی عنوان می شود که عمر موسی و حمدان صباحی در انتخاباتی که مرسی پیروز آن بود با وی رقابت داشتند و البرادعی هم تجربه ریاست سازمان انرژی اتمی و دریافت جایزه صلح نوبل را در کارنامه خود داشت.

البته این سه نفر در جریان اعتراضات ماه گذشته، ائتلافی را علیه رئیس جمهور تشکیل داده بودند و با سیاست های او از جمله تصویب قانون اساسی جدید، مخالفت کرده بودند. طرح اتهام علیه رهبران مخالف دولت در حالی مطرح می شود که به دلیل اختلاف بر سر تصویب قانون اساسی جدید مصر، این کشور هفته های پرتنشی را پشت سر گذاشته است و این اقدام دادستان نیز ممکن است بر شدت این درگیری های میان موافقان و مخالفان مرسی بیافزاید.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر