دبیرکل اتحادیه عرب: دو دهه مذاکره فلسطینیان با اسرائیل، اتلاف وقت بوده است. - اندیشکده بین الملل

دبیرکل اتحادیه عرب: دو دهه مذاکره فلسطینیان با اسرائیل، اتلاف وقت بوده است.

سید عبدالمجید زواری دی 28, 1394
Download PDF

دبیرکل اتحادیه عرب: دو دهه مذاکره فلسطینیان با اسرائیل، اتلاف وقت بوده است.

به گزارش اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHV news؛ نبیل العربی دبیر کل اتحادیه عرب در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر رام الله کرانه باختری با انتقاد از دو دهه مذاکره گروه های فلسطینی با صهیونیست ها خواستار عضویت دایم فلسطین در سازمان ملل شد.

وی در دیدار با مقامات فلسطینی اظهار داشت: همکاری بیست ساله کشورهای عربی و اتحادیه اروپا برای تغییر روند معادلات با هدف صلح در منطقه، اتلاف وقت بوده است جامعه بین الملل باید در جستجوی راه حل جدیدی بین فلسطینیان و صهیونیست ها باشد. وی همچنین از فلسطینیان خواست پیشنهاد جدیدی برای عضویت دایم در سازمان ملل به عنوان کشوری مستقل ارایه کنند.

نبیل العربی در حالی بر بی نتیجه بودن مذاکرات اذعان می کند که پس از بی توجهی صهیونیست ها به خواست گروه های فلسطینی برای توقف شهرک سازی و اشغال اراضی آنها، روند مذاکرات از سال 2008 عملاً به شکست کشیده شده بود. این در حالی است که پس از پیروزی های اخیر حماس علیه صهیونیست ها، مجمع عمومی سازمان ملل، ماه گذشته برغم مخالفت و کارشکنی های متععد، با عضویت فلسطین به عنوان عضو ناظر موافقت کرد.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر