سانحه مرگبار قطار مصری - اندیشکده بین الملل

سانحه مرگبار قطار مصری

سید عبدالمجید زواری بهمن 12, 1394
Download PDF

اندیشکده روابط بین الملل: سقوط قطار حامل سربازان مصری، 17 نفر کشته و بیش از 100 نفر زخمی بر جای گذاشت.

LHVnews؛سقوط یک قطار نظامی در حومه قاهره، 17 کشته و حداقل 103 زخمی بر جای گذاشت. این قطار از جنوب مصر به مقصد قاهره در حال حرکت بود که در منطقه جیزه دچار سانحه و از خط خارج شد.

به گفته “علی عبدالرحمان”فرماندار جیزه، مجروحان حادثه به سرعت با آمبولانس به بیمارستان های اطراف منتقل شدند. “احمد عمر” سخنگوی وزارت بهداشت نیز اظهار کرد که66 آمبولانس برای انتقال اجساد قربانیان و همچنین مجروحان حادثه به بیمارستان به منطقه اعزام شده است.

این قطار حامل سربازان جدید الورود ارتش بود که برای خدمت سربازی به اردوگاهی در قاهره منتقل می شدند.

این سانحه در حالی اتفاق می افتد که راه آهن مصر یکی از ضعیف ترین راه آهن های جهان را دارد و به لحاظ ایمنی در وضعیت بسیار بدی است. به همین دلیل در پی عدم موفقیت دولت های مختلف در ترمیم و ارتقا این سیستم، حوادث متعددی در آن رخ می دهد.

در ماه نوامبر نیز بر اثر برخورد یک قطار با اتوبوس مدرسه در قاهره ، پنجاه نفر که بیشتر آنها کودک بودند جان باختند که این موضوع موجب خشم مردم شد. همچنین در سال 2002 نیز مرگبارترین سانحه راه آهن مصر رقم خورد که در پی آن 360 نفر بر اثر آتش سوزی در قطار کشته شدند.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر