صدر: مالکی با معترضان مذاکره کند - اندیشکده بین الملل

صدر: مالکی با معترضان مذاکره کند

سید عبدالمجید زواری بهمن 27, 1394
Download PDF

اندیشکده روابط بین الملل: “مقتدی صدر”خواستار مذاکره مستقیم “نوری مالکی”نخست وزیر عراق با معترضان و توجه به مطالباتشان شد.

LHVnews؛”مقتدی صدر”رهبر جریان صدر، خواستار مذاکره مستقیم “نوری مالکی” نخست وزیر این کشور با معترضان شد. صدر همچنین خواهان تصمیم گیری در مورد مساله ریاست جمهوری”جلال طالبانی”شد که وی به علت بیماری مدتی خارج از کشور است شد.

از سوی دیگر در ادامه روند تحولات عراق، دولت این کشوربرای نشان دادن حسن نیت خود،از آزادی 300 نفر از دستگیر شدگان در ناآرامی های اخیر خبر داد. “حسین شهرستانی” معاون نخست وزیر با اعلام این خبر تصریح کرد: “پس از اثبات بی گناهی این افراد، نسبت به آزادی آنها اقدام شد.”

در ناآرامی های سه هفته اخیر این کشور، گروهی از اقلیت های دینی با برپایی تظاهرات خواستار توجه بیشتر دولت مالکی به اهل تسنن و پاسخگویی مناسب به مطالباتشان شده بودند. این در حالی است که به گفته کارشناسان، اسناد بسیاری در زمینه دخالت ها و حمایت های مالی برخی کشورهای منطقه، برای به آشوب کشیدن عراق و ایجاد یک جنگ فرقه ای در این کشور وجود دارد.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر