صلح بانان سازمان ملل در اسارت معارضان - اندیشکده بین الملل

صلح بانان سازمان ملل در اسارت معارضان

سید عبدالمجید زواری بهمن 2, 1394
Download PDF

تروریست ها 20 ناظر صلح سازمان ملل را در بلندی های جولان به گروگان گرفتند.
اندیشکده روابط بین الملل؛ سازمان ملل دستگیری 20 نیروی خود را در بلندی های جولان تایید کرد. این افراد که آتش بس میان سوریه و رژیم صهیونیستی را کنترل می کردند، توسط 30 شورشی بازداشت شدند.
یکی از سخنگویان این سازمان تصریح داشت: “صلح بانان در حال انجام ماموریت معمول خود بودند که در نزدیکی مقر خود به اسارت معارضان درآمدند.”بر اساس برخی گزارش ها، ملیت گروگان ها فیلیپینی است.
در همین حال گروهی موسوم به شهدای یرموک با انتشار ویدوئی در اینترنت، مسئولیت عملیات را بر عهده گرفته اند. ربایندگان، شرط آزادی گروگان ها را عقب نشینی نیروهای وفادار به “بشار اسد”از روستای جملا دانسته اند.
“بان کی مون” دبیر کل سازمان سازمان ملل با محکوم کردن این عمل، آزادی فوری آن ها را خواستار شد.
همچنین گروه دیده بان حقوق بشر در نیویورک احتمال داد آدم رباها همان گروهی هستند که در اوایل ماه نیز تعدادی از سربازان ارتش سوریه را اعدام کرده اند.
پس از اشغال بلندی جولان توسط اسرائیل در سال 1967 و بروز درگیری میان دمشق و تل آویو، صلح بانان سازمان ملل از سال 1974 در این منطقه استقرار یافته اند.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر