مناقشه خونین ارتش الجزایر و القاعده - اندیشکده بین الملل

مناقشه خونین ارتش الجزایر و القاعده

سید عبدالمجید زواری بهمن 27, 1394
Download PDF

پس از سه روز مناقشه خونین ارتش الجزایر با افراد مسلح، تلاش‌ها برای آزادی گروگان‌های باقیمانده ادامه دارد.

سید عبدالمجید زواری

میز آفریقا LHVnews،در پی سه روز درگیری خونین ارتش الجزایر با افراد مسلح وابسته به القاعده، هنوز از سرنوشت 30 تن از اتباع خارجی گروگان گرفته شده خبری در دست نیست. به گفته منابع خبری تاکنون 670 نفر از گروگان ها آزاد شده اند که 100 نفر از آنها خارجی و570 نفر آنها الجزایری هستند. همچنین در عملیات آزاد سازی تاکنون 12 گروگان و 18 گروگان گیر نیز کشته شده اند. این در حالی است که تلاش ارتش برای آزادسازی بقیه گروگان ها همچنان ادامه دارد. به گزارش وزارت خارجه آمریکا، یکی از کشته شدگان تابعیت آمریکایی دارد. در همین حال دولت هایی که اتباع آنها همچنان در اسارت گروگان گیرها هستند، از ادامه بحران ابراز نگرانی می کنند.

روز چهارشنبه افراد مسلح وابسته به القاعده با حمله به تاسیسات گازی شهر ان امناس در شرق الجزایر، تعداد زیادی از کارگران خارجی شاغل در آنجا را به گروگان گرفتندو خواستار پایان مداخله نظامی ارتش فرانسه و کشورهای غربی در مالی و سومالی شدند. این تاسیسات در نزدیکی مرز لیبی و الجزایر قرار دارد و کنسرسیومی متشکل از شرکت بی پی انگلیس، استات اویل نروژ، و سوناطراک الجزایر در زمینه استخراج و تصفیه گاز در این محل فعالیت دارند.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر