موج جدید اعتراض های مردمی به سرمایه داری در انگلیس - اندیشکده بین الملل

موج جدید اعتراض های مردمی به سرمایه داری در انگلیس

سید عبدالمجید زواری دی 24, 1394
Download PDF

معترضان به فرار مالیاتی، شعبه های لندن کافی شاپ استارباکس را که به اعتقاد آنها در طول دو سال گذشته بیش از 20 میلیون پوند فرار مالیاتی داشته است، هدف حمله خود قرار دادند.

سید عبدالمجید زواری

به گزارش اندیشکده روابط بین الملل به نقل از خبرگزاری تسنیم، تشدید بحران اقتصادی در کشورهای اروپایی باعث افزایش حساسیت مردم این کشورها به نظام سرمایه داری و شرکت های بزرگ اقتصادی شده است. مردم کشورهای اروپایی به دنبالبب بهانه ای می گردند تا اعتراض های خود را نشان دهند تا جایی که لندنی ها با اعتراض به عدم تناسب درآمد و مالیات پرداختی توسط شرکت استارباکس که یک شرکت بزرگ بین المللی است، به خیابان ها آمدند و به تخریب اموال این شرکت پرداختند.
روزنامه گاردین در این خصوص می نویسد: این کافی شاپ زنجیره ای پس از آنکه در ماه گذشته اعلام کرد در طول 14 سال گذشته سه میلیارد دلار فروش داشته است، با واکنش مشتریانی مواجه شد که اعتقاد داشتند مالیات پرداختی توسط این فروشگاه تناسبی با درآمد آن نداشته است.
کمپین گروه بریتانیای یکپارچه، 45 نشست را برای اعتراض و تحت فشار قرار دادن دولت برای مقابله با فرار مالیاتی شرکت های بزرگ و تزریق یان پول به بخش خدمات عمومی سازمان دهی کرد.
“آنا واکر” سخنگوی این گروه گفت: در 45 تحصنی که در سراسر کشور برگزار شد بیش از هزار نفر حضور داشتند. این در حالی است که در مرکز لندن، پلیس با تهدید و ضرب و شتم معترضان آنها را متفرق و بیش از 40 نفر را نیز بازداشت کرد. در ویگو استریت در میفر لندن هم حدود 60 نفر از معترضان در میان مشتریان یکی دیگر از فروشگاه های استارباکس شعار دادند “اگر مالیات ندهید فروشگاهتان را تعطیل می کنیم”.
زارا مارتین 33 ساله که در میان معترضان است، می‌گوید همه خوشحال هستند و واکنش های عابران هم دلگرم کننده است.
استارباکس یک کافی شاپ زنجیره ای است که در حدود بیست هزار شعبه در سراسر جهان داد.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر