نتانیاهو مامور تشکیل دولت شد /آغاز مذاکرات لیکود با احزاب چپ - اندیشکده بین الملل

نتانیاهو مامور تشکیل دولت شد /آغاز مذاکرات لیکود با احزاب چپ

سید عبدالمجید زواری بهمن 3, 1394
Download PDF

با مشخص شدن نتایج قطعی آرا، نتانیاهو رسما رایزنی برای ائتلاف با حزب یش آتید و دیگر احزاب را آغاز کرد.

اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews، شب گذشته پس از آنکه “شیمون پرز”، “بنیامین نتانیاهو” را رسماً مامور تشکیل دولت کرد، رایزنی های فشرده نتانیاهو برای ائتلاف با حزب جدید التاسیس یش آتید و دیگر احزاب آغاز شد.

این مذاکرات روز یکشنبه 3 فوریه با رایزنی با احزاب یش آتید، خانه یهودی و شاس انجام خواهد شد. روز دوشنبه نیز قرار است مذاکراتی بین لیکود و احزاب یهودیت متحد تورات، هاتنوعا، و کادیما برگزار شود. در همین حال احزاب کار، مرتس و چند حزب عربی اعلام کرده اند که به ائتلاف با نتانیاهو نمی پیوندند.

بر اساس قانون نتانیاهو چهار هفته فرصت دارد تا پس از رایزنی با احزاب مختلف، دولت خود را تشکیل دهد و اگر به هر دلیلی این امر انجام نشد، با تشخیص رئیس جمهور این فرصت برای 14 روز دیگر تمدید می شود.

نتانیاهو شنبه شب تصریح کرد: “تا حد امکان به دنبال تشکیل یک ائتلاف گسترده است”. او در زمینه برنامه های دولت آینده هم گفت که در دوره جدید تلاش خواهد کرد تا در جهت کاهش فشارهای اقتصادی و همچنین اصلاح نظام انتخاباتی اقدام کند.

او در سخنان خود به احیای مذاکرات صلح نیز اشاره کرد. اشاره نتانیاهو به احیای مذاکرات صلح در حالی است که این مذاکرات به دلیل توسعه شهرک سازی غیر قانونی در کرانه باختری و شرق بیت المقدس عملاً از سال 2010 متوقف شده است.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر