نماینده پارلمان عراق ترور شد - اندیشکده بین الملل

نماینده پارلمان عراق ترور شد

سید عبدالمجید زواری بهمن 23, 1394
Download PDF

اندیشکده روابط بین الملل: نماینده پارلمان عراق بر اثر حمله انتحاری کشته شد.
LHVnews؛بر اثر حمله یک عامل انتحاریدر فلوجه روز سه شنبه ۱۵ ژانویه، “عیفان العیساوی” نماینده لیست العراقیه و عضو کمیته امنیت ملی، به همراه دو نفر از محافظانش کشته شد.
به گفته “شعیب حقی” دستیار عیفان العیساوی، وی پس از آنکه در جاده فلوجه ـ الامیریه، برای کنترل خودرو از ماشین پیاده شد، مورد حمله عامل انتحاری که خود را به شکل یک کارگر ساختمانی در آورده بود قرار گرفت و جان باخت.
در پی این حادثه، شخصیت های سیاسی عراق نسبت به تحرکات مشکوک برای ایجاد جنگ طائفه ای در عراق هشدار دادند. در همین حال “الجمیلی”یکی از نمایندگان پارلمان عراق، با صدور بیانیه ای،”رافع العیساوی”وزیر دارایی را مسئول این قتل دانست.
وی در این باره تصریح کرد: “در مشاجره ای که چند روز پیش بین این دو نفر صورت گرفته است، عیفان به شدت در مورد سیاسی کردن تظاهرات های الانبار به العیساوی انتقاد کرده بود که خشم وی را برانگیخت.”
ترور این نماینده پارلمان در حالی رخ داد که در هفته های اخیر، عراق روزهای ناآرامی را پشت سر گذاشته است و جریان های مشکوکی نیز با شیوه های مختلف تلاش می کنند تا با دامن زدن به اختلافات فرقه ای، جامعه عراق را به چالش بکشند.
چند روز قبل نیز رافع العیساوی، هنگام بازدید از فلوجه مورد سوء قصد افراد ناشناس قرار گرفته بود.

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر