May 21, 2019

هشدار در مورد بروز فاجعه انسانی در سوریه

Download PDF

کمیته بین المللی نجات، نسبت به بروز فاجعه انسانی در سوریه هشدار داد.

اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews:درگیری های سوریه، خاورمیانه را با یک فاجعه انسانی مواجه خواهد کرد. کمیته بین المللی نجات (IRC)خواستار اقدام مناسب کشورهای جهان به وضعیت بیش از 600 هزار آواره سوری خارج از سوریه شد.

این گروه آمریکایی همچنین نسبت به میزان خشونت های جنسی در جنگ سوریه هشدار داد. به گفته IRC، علت خروج بسیاری از افراد از این کشور، تجاوز به عنف بوده که اغلب در حضور خانواده ها صورت گرفته است.

بر اساس گزارش این گروه امدادی، بسیاری از دختران و زنان آواره مقیم لبنان، اردن و دیگر کشورهای همسایه،پس از ربوده شدن مورد تجاوز و در برخی موارد به قتل رسیده اند. این در حالی است که اغلب این افراد به دلیل ترس از آبرو یا پیامدهای بعدی آن از گزارش این اقدامات امتناع می کنند.

این گروه همچنین با انتقاد به عدم مراقبت های پزشکی و روانپزشکی برای بازماندگان، اعلام داشتند که حجم کمک های بین المللی در برابر بحرانی که به شدت وخیم تر می شود، به شدت ناکافی است.هشدار این سازمان امدادی در شرایطی است که سرما و طوفان های زمستانی چند روز اخیر، نیز شرایط آوارگان و پناه جویان را دشوارتر ساخته است.

هفته گذشته نیز یکی از نهادهای سازمان ملل عنوان کرده بود که بیش از یک میلیون سوری در معرض گرسنگی هستند. برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP)نیز تصریح کرده بود که تنها می توانیم به 1.5 میلیون آواره سوری کمک کنیم، اما ادامه بحران و افزایش شمار آوارگان، به معنی آن است که نتوانیم به همه افراد خدمات ارائه دهیم.

 0
قبلی «
بعدی »

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر