پروازهای مخفیانه پهبادهای پنتاگون در حریم هوایی آمریکا - اندیشکده بین الملل

پروازهای مخفیانه پهبادهای پنتاگون در حریم هوایی آمریکا

سید عبدالمجید زواری مهر 21, 1397
Download PDF

پنتاگون بنیاد مرزهای الکترونیکی،  اسناد بسیاری در مورد پرواز مخفیانه هواپیماهای بدون سرنشین پنتاگون بر فراز آمریکا منتشر کرده است.

سید عبدالمجید زواری

  • ۱۷ آذر ۱۳۹۱

اندیشکده روابط بین الملل: بنیاد مرزهای الکترونیکی،  اسناد بسیاری در مورد پرواز مخفیانه هواپیماهای بدون سرنشین پنتاگون بر فراز آمریکا منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بنیاد مرزهای الکترونیکی، که یک گروه غیر انتفاعی دفاعی مستقر در کالیفرنیا است، روز چهارشنبه مجموعه ای از فایل های نظامی و پلیسی را منتشر کرد که حاکی از پروازهای مخفیانه پهبادهای پنتاگون بر فراز آمریکا است. این اسناد که بر اساس قانون آزادی اطلاعات به دست آمده اند، مربوط به طرح دعوی علیه آژانس هوایی فدرال است که نخستین بار علیه سه بخش از ارتش آمریکا شامل تفنگداران دریایی، نیروی هوایی، و آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی (دارپا)  مطرح شده است.

اگرچه پهبادهای بسیاری علیه دشمنان خارجی مورد استفاده قرار می گیرند، اما پرواز پهبادها در داخل کشور موضوعی است که تاکنون بدان پرداخته نشده، چه رسد به اینکه مجموعه وسیعی از اسناد مرتبط با آن منتشر شود.

به گفته جنیفر لینچ یکی از اعضای بنیاد مرزهای الکترونیکی، اگرچه ارتش آمریکا برای پرواز بر فراز پایگاه نظامی نیازی به مجوز ندارد، اما برای پرواز در دیگر مناطق داخلی که تقریباً همه مناطق را در بر می گیرد باید از آژانس هوایی آمریکا مجوز داشته باشد که البته بر اساس مستندات ما پهبادهای نیروی هوایی، دارپا، تفنگداران دریایی به طور منظم بر فراز کشور پرواز داشته اند که گاهی کنترل آنها صرفا از طریق خودوریی در حاشیه یک اتوبان انجام می شده است.

البته پیش از اینکه این موضوع  در شرایط فعلی برجسته شود، یک خبرنگار به نام مارک مازیتی در 6 جولای سال جاری هنگام سفر به پایگاه هوایی هالومان در نیومکزیکو از پرواز این هواپیماها به صورت زنده فیلم گرفته بود.

#پنتاگون

#دارپا

 0
اشتراک گذاری
سید عبدالمجید زواری

سید عبدالمجید زواری

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر