May 22, 2019

پیامدهای ناگوار جنگ بر کودکان سوری

Download PDF

یونیسف با هشدار نسبت به پیامدهای وخیم جنگ داخلی بر کودکان سوری، خواستار مشارکت تمامی بخش ها برای رسیدگی به وضعیت کودکان آواره سوری شد

اندیشکده روابط بین الملل:  LHVnews؛ صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) با هشدار نسبت به وضعیت اسفناک کودکان آواره سوری، عنوان کرد: “کودکان سوری بهای سنگینی را برای دو سال جنگ در این کشور پرداخت کرده اند.”

یونیسف با محکومیت شرایط موجود، بار دیگر به طرفین در جنگ هشدار داد که بر اساس معاهدات حقوقی، کودکان از آثار و پیامدهای جنگ باید در امان باشند.

بر اساس آخرین گزارش سازمان ملل، جنگ داخلی در سوریه تاکنون 60 هزار کشته و 600 هزار آواره بر جای گذاشته است که بیش از نیمی از آوارگان زیر 18 سال هستند. این در حالی است که به گفته یک مقام ارشد سازمان ملل، احتمال افزایش تعداد آوارگان تا دو برابر میزان فعلی وجود دارد.

“پانوس ممتاز” مسئول هماهنگی منطقه ای اداره پناهندگان سازمان ملل، در این باره اظهار داشت: “این بحران کودکان آواره را در برگرفته، دیدن وضعیت اسفناک آنان دلخراش است.”

بر اساس آمار دیده بان حقوق بشر، از آغاز درگیری های سوریه تاکنون 3538 کودک و 2031 زن کشته شده اند. همچنین بر اساس گزارش میدانی هیات سازمان ملل که از مناطق مختلف سوریه بازدید کرده اند، شهر حمص در بدترین وضعیت نسبت به بقیه مناطق این کشور قرار دارد.

در اوایل هفته جاری گزارش هایی از پیدا شدن اجساد 106 نفر در روستایی در اطراف این شهر منتشر شد که زنده زنده سوزانده شده بودند و بیشتر آن ها را زنان و کودکان تشکیل می دادند.

 0
قبلی «
بعدی »

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر