May 20, 2019

پیگیری حقوقی دخالت های بیگانگان در اتحادیه عرب و سازمان ملل

Download PDF

عضو پارلمان عراق خواستار پیگیری حقوقی وزارت خارجه در مورد دخالت های کشورهای همسایه در ناآرامی های اخیر شد.

اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHVnews؛”عالیه نصیف” از اعضای پارلمان عراق، خواستار پیگیری حقوقی وزیر امور خارجه در مورد دخالت های برخی کشورهای همسایه در ناآرامی های خیر شد. به گفته این عضو پارلمان، خبرهای بسیاری مبنی بر حمایت مالی و پشتیبانی کشورهای خارجی از ناآرامی های اخیر عراق وجود دارد که در صورت تایید قابلیت پیگیری حقوقی در اتحادیه عرب و سازمان ملل را دارد.

نصیف تصریح کرد اطلاعات بسیاری از کمک مالی قطر و عربستان و همچنین پشتیبانی و برنامه ریزی ترکیه برای ایجاد ناآرامی و تظاهرات در شهرهای عراق وجود دارد.اظهارات نصیف در حالی مطرح می شود که پیش از این نیز برخی رسانه ها از حمایت مالی برخی سیاستمداران، روسای قبایل و کشورهای همسایه برای گسترش دامنه اعتراضات عراق به جنگی فرقه ای در این کشور خبر داده بودند. چندی پیش نیز خبرهایی مبنی بر نشست سری بین “شیخ بن خلیفه آل ثانی” امیر قطر و مسئولان معترض عراقی با هدف تحریک اختلافات قومی و فرقه ای در این شور خبر داده بودند. همچنین “خالد عبدالرحمن العطیه” یکی از مسئولان دفتر وزارت امور خارجه نیز با حمایت از روند تحولات عراق، تصریح کرده بود حوادث اخیر در این کشور شرایط را برای تغییرات گسترده در منطقه فراهم کرده است.

 0
قبلی «
بعدی »

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر