May 21, 2019

کاهش سطح همکاری های اسرائیل با تشکیلات خودگردان

Download PDF

در اعتراض به عضویت فلسطین در سازمان ملل، اسرائیل همکاری های امنیتی خود با تشکیلات خود گردان را کاهش داد.

به گزارش اندیشکده روابط بین الملل به نقل از LHV news:”محمود عباس” رئیس تشکیلات خود گردان اعلام کرد: “در اعتراض به عضویت فلسطین در سازمان ملل، رژیم صهیونیستی همکاری های امنیتی خود با تشکیلات خود گردان در کرانه باختری رو کاهش داده است.”

وی روز جمعه در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی “هاآرتض” اظهار داشت:” سربازان اسرائیلی بدون هماهنگی با تشکیلات خودگردان وارد شهرهای کرانه باختری شده اند”. “طیب عبدالرحیم” یکی از مشاوران عباس هم اعلام کرد: “حدود دویست افسر فلسطینی در ماه های اخیر توسط ارتش اسرائیل بازداشت شده اند که عمده این اقدامات برای بازجویی های کوتاه مدت بوده است.”

عباس همچنین با طرح احتمال انحلال این تشکیلات ، اسرائیل را مسئول این موضوع دانست.

در همین حال مقامات اسرائیلی با رد اظهارات عباس، مدعی شدند ورود به شهرهای کرانه باختری تنها در صورت عدم حمایت و برخورد نیروهای فلسطینی انجام خواهد شد. این در حالی است که مسئولان ارشد این رژیم پیش تر تهدید کرده بودند که در صورت عضویت فلسطین در سازمان ملل، سطح همکاری های امنیتی خود را با تشکیلات خودگردان کاهش خواهند داد.

منتقدان عباس معتقدند منحل شدن تشکیلات خودگردان بعید است و احتمالاً این تاکتیکی برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل باشد، چرا که این رژیم با تسلط بر اقتصاد کرانه باختری، زندگی میلیون ها نفر از ساکنان این منطقه را در مضیقه قرار داده است.

 0
قبلی «
بعدی »

مدیر اندیشکده روابط بین الملل،مدیر مسئول ماهنامه اندیشه روابط بین الملل، پژوهشگر، کارشناس و تحلیلگر مسایل بین الملل، دانشجوی دکتری روابط بین الملل، آینده پژوه و مدرس دانشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر