یگان های ارتش به منطقه عملیاتی موصل رسید/عراق در انتظار ساعت صفر - اندیشکده بین الملل

یگان های ارتش به منطقه عملیاتی موصل رسید/عراق در انتظار ساعت صفر

Admin بهمن 24, 1394
Download PDF

شمار زیادی از نیروهای ارتش عراق طی شب پنجشنبه و روز جمعه وارد محورهای عملیاتی استان موصل در شهر مخمور در جنوب اربیل شدند تا نیروهای عراقی را در وضعیت ‘انتظار ساعت صفر شروع عملیات’ قرار دهد.
به گزارش ایرنا، این نیروها که برای مشارکت در عملیات آزادسازی موصل وارد شهر مخمور در جنوب اربیل شده اند مجهز به تسلیحات سنگین و پیشرفته هستند.
نیروهای ارتش عراق از سوی فرماندهی مرکز عملیات آزاد سازی موصل مورد استقبال قرار گرفتند.
نجم عبدالجبور فرمانده مرکز عملیات آزاد سازی موصل به رسانه ها گفت: این نیروها بخشی از نیروهایی هستند که در عملیات آزادسازی موصل مشارکت خواهند کرد.
وی افزود: پیام این تحرکات این است که زمان آغاز عملیات آزادسازی موصل نزدیک شده است و ما چشم انتظار دستور فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور برای آغاز عملیات هستیم.
نجم عبدالجبور در خصوص زمان قطعی آغاز عملیات اظهار کرد: این در حیطه فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح است، ولی بطور قطع زمان آن بزودی فراخواهد رسید.
تحرکات نظامی در منطقه نشان می دهد نیروهای نظامی مستقر در منطقه آماده شرکت در عملیات آزادسازی موصل از چنگال گروه های تروریستی و تکفیری می شوند.
حیدرالعبادی روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ از آغاز انتقال نیرو و ادوات به استان نینوا برای عملیات موصل خبر داده بود.
گفته می شود، دولت عراق قصد دارد در ماه های اول سال ۲۰۱۶ پرونده استان نینوا و مرکز آن موصل را ببندد و رسما پایان داعش را در عراق اعلام کند.

 0
اشتراک گذاری
Admin

Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موارد اخیراً مشاهده شده

بستن

هیچ پستی بازدید نشده است.

بازدید اخیر